Prezenty, którymi dziecko nie znudzi się po tygodniu. Nasze propozycje

Jaki jest idealny prezent dla dziecka? Na pewno taki, który zapewni mu rozrywkę, będzie rozwijający i... nie zostanie rzucony w kąt szafy po tygodniu. Szukacie właśnie takiego podarunku? Oto nasze propozycje.

Idealny prezent, czyli jaki?

Idealny prezent dla dziecka według każdego kupującego znaczy co innego. Niezależnie jednak od indywidualnych preferencji musi on spełniać kilka warunków. Perfekcyjny podarunek będzie bawił i rozwijał malucha oraz... długo mu posłuży. Chyba każdy rodzic ma dość zalegających w szafie zabawek, którymi ich dziecko pobawiło się raptem raz, a potem rzuciło na dno przepastnej szuflady. Co więc kupować?

Klocki

Idealnym prezentem dla dziecka w każdym wieku będą klocki. Najmłodszym można podarować duże i łatwe do trzymania w niewprawnych paluszkach LEGO DUPLO. Starszakom na pewno spodobają się zestawy LEGO, z których będą mogli tworzyć skomplikowane budowle, fantazyjne pojazdy i realizować najbardziej szalone projekty. Dodatkowo dzieci będą mogły kształtować umiejętność abstrakcyjnego myślenia, kreatywność i małą motorykę.

Książki

Książka to wierny towarzysz człowieka na każdym etapie życia. Otaczanie dziecka od najmłodszych lat literaturą zaszczepi w nim miłość do książek. Rynek wydawniczy oferuje nieprzebrane morze tytułów. Dla najmniejszych czytelników warto wybierać książki interaktywne - z ruchomymi elementami, ciekawą szatą graficzną i prostymi ilustracjami.

Zabawki plastyczne

Zabawy plastyczne to jedne z najukochańszych aktywności dzieci w każdym wieku. Nie ma czegoś takiego jak za duży zapas farb, plasteliny czy ciastoliny. Taki prezent na pewno się więc przyda. W sklepach znajdziemy również wiele specjalnych zestawów kreatywnych do rzeźbienia, malowania czy rysowania. Pamiętajmy jednak, by uważnie czytać opisy na opakowaniu i dobrać podarunek bezpieczny dla malucha.

Duże prezenty

Kupując prezent na urodziny, warto pomyśleć też nad zorganizowaniem się w kilka osób i wspólnym kupieniu większego podarunku, na którym dziecku zależy. Rowerek to zabawka na kilka sezonów, jednak jego cena często jest bardzo wysoka. Wspólne zakupy pozwolą zrealizować także te nieco bardziej kosztowne marzenia.

Dla kogo jest prezent?

Kupując jednak prezent, powinniśmy mieć przede wszystkim na uwadze dobro dziecka. Zastanówmy się, czego by chciało i co sprawi mu przyjemność. To w końcu jego uroczystość, a nie nasza, nie powinniśmy się więc sugerować swoim gustem, lecz malucha. Warto podpytać jego rodziców, co solenizantka czy solenizant lubią. Czasem ich gusta mogą nas zaskoczyć!

I CAN DO ANYTHING